Žaidimai visiems

Kalbant apie žmones su judėjimo arba regos sutrikimais, dažnai naudojami klaidingi stereotipai. Tik 10-15 proc. žmonių su judėjimo sutrikimais priversti sėdėti neįgaliųjų vežimėliuose, ir tik 10-15 proc. žmonių su regos sutrikimais yra akli.

Žaidimai padeda vaikams ir suaugusiems su judėjimo arba regos sutrikimais:

  • skatina juos tobulinti savo įgūdžius
  • mėgautis pasiekimais ir „aš galiu“ pojūčiu
  • socializuotis ir įgyti fizinių įgūdžių

Autizmas ir Aspergerio sindromas

Bendradarbiaujant su Rovaniemi universitetu, Lappset ištyrė 15 vaikų sergančių autizmu (arba Aspergerio sindromu). Tikslas buvo ištirti vaikų emocijas (pasitikėjimą savimi, pasiekimų pojūtį), socialinius įgūdžius (komandinį darbą, bendravimą) ir elgesį. Tyrimas buvo atliekamas vienoje iš Lappset žaidimų aikštelių neįgaliesiems vaikams. Žaidimai pagerino komandos darbą, o ypač – socialinius įgūdžius, pagerėjo ir fiziniai įgūdžiai.

Mokymosi problemos

Mokymosi problemos labai dažnai susijusios su fizinėmis problemomis. Žaidimų aikštelė suteikia galimybę vaikams žaisti kartu, kiekvienam kovoti su jų jėgoms pritaikytais iššūkiais, o po to mėgautis pasiekimais.

Ar Jūs žinojote?…

Lappset žaidimų įranga pažymėta motorikos ir pasiekiamumo simboliais, todėl galima įvertinti, kokius įgūdžius geriausiai lavina kiekvienas žaidimas.