Parkour – miesto jaunimui

Parkour atsirado aštuntajame dešimtmetyje Prancūzijoje, tai sportinio tipo veikla, kurios pagrindinis principas yra judėjimas, patekimas iš vienos vietos į kitą kiek įmanoma greičiau, lanksčiau ir efektyviau, žaidžiant miesto aplinkoje. Pavadinimas Parkour žinomas kaip l’art du déplacement (persikėlimo menas), tačiau šiandien jis vadinamas laisvu bėgimu.

Parkour treniruotėms nereikia jokio inventoriaus arba aprangos, sportuoti galima vilkint treningus, sportbačius ir sportinius marškinėlius. Tai stilinga sporto šaka, skatinanti net tinginčius ir nemėgstančius daug judėti išbandyti savo jėgas, atliekant įvairius triukus.

Lappset kartu su Parkour profesionalais sukūrė Parkour įrangą, vaikų žaidimų aikštelės papildomos video instrukcijomis ir pagrindinių judesių mokymo paveikslėliais. Pagal Parkour koncepcijas aikštelės sukurtos jaunimui miesto aplinkoje, kur trūksta sveiko sportinio aktyvumo ir pramogų, todėl Lappset siūlo įvairaus amžiaus berniukams ir mergaitėms išbandyti Parkour laisvųjų judesių sportą.

Pirmosios Parkour aikštelės Baltijoje įrengtos Estijoje – Taline ir Viljandi, nuotraukas galite peržiūrėti mūsų projektų galerijoje, šias  sportinio tipo bei vaikų žaidimų aikšteles pamėgo vietinis jaunimas bei aktyviai jas naudoja.

Video

Dash Parkour įrengimas
Kaip buvo kuriamas Lappset Dash Parkour dizainas, bendradarbiaujant su profesionalais
Dash Parkour
Parkour pristatymo video
Bendra Lappset Parkour apžvalga
Parkas Nyderlanduose
Lappset Parkour aikštelė Nyderlanduose
Ar parkour yra saugus?
Viljandi Parkour Jam 2012
1. Pan-Baltic Parkour Jam Viljandi Valuoja parkour parke